Cooking Simulator

Aktualizováno 7 dubna, 2024 v 09:25 pm

SteamDeck – Čeština dostupná i pro Steam Deck – Návod níže!

PŘEKLAD AKTUALIZOVÁN – 07.04.2024

Cooking Simulator – Staňte se skvělým šéfkuchařem a převezměte kontrolu nad vyleštěnou a nádhernou kuchyň.

Odemkněte si na 80 hlavních receptů nebo použijte stovky ingrediencí, se kterými budete vařit. 

Simulátor, který ukazuje reálný život kuchaře. 

Hra nabízí jak kariérní mód, tak i Sandbox mód. Každá ingredience odpoví na vaší akci a to změnou teploty, složení a chuti. 

Budou se vám dít věci, které se stanou i v reálném životě. 

Může na vás stříknout olej, který máte na pánvi nebo se můžete opařit či spálit jídlo.


KE STAŽENÍ

Překlad Cooking Simulator stáhněte stisknutím zeleného tlačítka níže.

Pokud nevlastníte nejnovější verzi, nebo vlastníte např. warez verzi, můžete přejet trochu níže a tam se nachází překlad-čeština do starších verzí Cooking simulator.

Proč si hru zakoupit:

  1. 100% Funkčnost překladu, méně možných problémů při instalaci
  2. Každá aktualizace přináší nový obsah do hry
  3. Podpoříte autory hry!

SteamDeck Čeština

Návod:

Složku CookingSim_Data zkopírovat do:
\home\deck.local\share\Steam\steamapps\common\CookingSimulator\

Soubor BA0A6DDD94C73698A3658F92AC222F8A zkopírovat do:
\home\deck.local\share\Steam\steamapps\compatdata\641320\pfx\drive_c\users\steamuser\AppData\LocalLow\Wastelands Interactive\CookingSimulator\


Pokud máte problém s instalací češtiny do Cooking Simulator!

Postup steam

Starší verze češtiny

Pokud i přesto vlastníte pirátskou verzi hry(warez), nebudu zlý a i přes to si češtinu můžete nainstalovat na starší verze hry.


NÁVOD

Pokud se vám nedaří češtinu nainstalovat, spusťte si video níže.


Chcete mě podpořit za překlad Cooking Simulator?

PayPal
nebo
115-9530520207/0100


RECENZE: TISCALI

Staňte se skvělým šéfkuchařem a převezměte kontrolu nad vyleštěnou a nádhernou kuchyň. Odemkněte si na 80 hlavních receptů nebo použijte stovky ingrediencí, se kterými budete vařit. Simulátor, který ukazuje reálný život kuchaře. Hra nabízí jak kariérní mód, tak i Sandbox mód. Každá ingredience odpoví na vaší akci a to změnou teploty, složení a chuti. Budou se vám dít věci, které se stanou i v reálném životě. Může na vás stříknout olej, který máte na pánvi nebo se můžete opařit či spálit jídlo.

ZDROJ: WIKIPEDIA

Fyzikální engine a mechaniku vaření k simulaci realistického zážitku z vaření. V současné podobě hra umožňuje hráči připravit více než 80 receptů z více než 140 ingrediencí. K dispozici jsou různé herní režimy včetně režimu kariéry, režimu sandbox, školy vaření, pizzy, dortů a sušenek, výzvy s žebříčkem, zimních svátků a výzvy SUPERHOT. V režimu kariéry hráči přebírají kontrolu nad kuchyní a postupně získávají slávu a zkušenosti tím, že servírují pokrmy podle objednávek. při každém vyzvednutí ingrediencí z regálu se automaticky účtuje poplatek. cílem je dosáhnout páté hvězdy slávy. Režim Sandbox nabízí plně vybavenou kuchyni bez časového omezení. Škola vaření je série tutoriálů vysvětlujících všechny herní mechanismy. Leaderboard Challenge je herní režim, ve kterém hráči soutěží tak, že se snaží připravit jeden pokrm podle receptu, přičemž každý pokrm má vlastní výsledkovou tabulku. Režim Zimní prázdniny nabízí novou kuchyni a umožňuje servírovat večeři několika hostům přípravou pokrmů obsahujících požadované ingredience.

DLC

V DLC Pizza hráč pracuje v pizzerii a má za úkol připravit různé pizzy s různými těsty a polevami. V DLC Dorty a sušenky může hráč v cukrárně připravovat širokou škálu dortů, koláčů a sušenek.

SUPERHOT Challenge

je nejnovější režim přidaný jako bezplatná aktualizace 25. února 2020 inspirovaná hrou SUPERHOT k oslavě jejího čtvrtého výročí ve službě Steam. upravuje vzhled výrobků, náčiní a kuchyně a zavádí novou mechaniku, která zpomaluje čas, když se hráč nehýbe. Některé verze hry, jako například verze pro Nintendo Switch, však mají odstraněné funkce, například odstraněná DLC.

ZDROJ: INDIAN

Jestli jste nadšenci do experimentálního kulinářství, tak byste možná měli zpozornět, jelikož na PC dorazilo nové DLC pro povedený Cooking Simulator.

To nese název Shelter a hráčům umožní si vyzkoušet poměrně neprobádanou profesi, kterou je kuchař v post-nukleární pustině.

V ní si otevřete svou vlastní „restauraci“ v podzemním krytu, kde budete připravovat různé gurmánské pochutiny, jež uvaříte podle speciálních receptů, v nichž využijete třeba mutantí maso (které je ovšem třeba ulovit) a radioaktivní zeleninu či houby (to zase budete pěstovat).

Vaše snažení pak budete provádět buď v příběhovém režimu, kde plníte questy a hledáte svou ztracenou rodinu, případně v režimu sandbox, kde si lze vařit co hrdlo ráčí.

ZDROJ: Sector.sk

Měl bych vytvořit i slovenský překlad? Nebo si bratři SK vystačí s CZ?

PlayWay neprestáva s novými simulačnými hrami a ich najnovší titul Cooking Simulator je zábavný a realistický zároveň. Totiž preberiete v ňom svoju novú reštauráciu a začnete variť. Budete používať prakticky všetko v kuchyni, všetko bude mať zapracovanú svoju fyziku, svoje podmienky na správne uvarenie, upečenie, ale aj svoje riziká na pokazenie, alebo aj explodovanie. 

Sector.sk

Napríklad si musíte tovar objednávať, musíte si ho doniesť zo skladu, rozložiť na pracovnej doske, manuálne nakrájať (každý rez robíte ručne), následne preniesť na panvicu každý kúsok jedla, prípadne to zmiešať. Na sporáku zapnúť plyn, umiestniť platňu, dávať pozor, aby sa nič nepripálilo a nakoniec aj všetko naservírovať pekne na tanier.  Nie je to jednoduché, všetko totiž robíte manuálne a musíte všetko stíhať v časovom strese. Pritom si musíte stále sledovať recept, pokým sa ho nenaučíte.  

Je to veľmi pekne simulačne zamerané, ale zábava tu nechýba a môžete si hádzať nožíky do terča, môžete založiť oheň a hasiť ho, alebo môžete skúšať, čo všetko v mikrovlnke exploduje. Môžete podpáliť aj celú kuchyňu. 

Samotná hra ponúkne množstvo kuchynského náradia, množstvo potravín a pri štarte hry to bude stačiť na prípravu 60 jediel. Hra pritom ponúka kampaň, v ktorej postupne budete dostávať zákazky, budete nakupovať potraviny, expandovať svoju kuchyňu, alebo sandbox možnosť s neobmedzenými financiami, ale aj tréning, aby ste sa všetko naučili.

Autori sa postupne pripravujú na vydanie, aj keď dátum finálneho vydania alebo early access zatiaľ neurčili. Podľa neverejného dema, ktoré teraz rozosielali, základ hry už majú decentne pripravený.

Woytman

prekladywoytman.cz

Překladatel na volné noze. Od 5 do 5 v práci, do 8 osobní život a do půlnoci či rána překlady. To je ve zkratce můj život, ve kterém je každá vteřina navíc drahá a chorobou nudy zrovna netrpím. Naopak bych někdy trpět chtěl :)

Odběr
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře